Vyjádření předsedy k členským příspěvkům.

Dobrý den přátelé.
Situace s dotacemi si vyžaduje nový přístup k placení členských příspěvků. Hodně jsem se zajímal jak platí příspěvky organizace okolní a také jsem se dotazoval velkých organizací, jako je třeba Olomouc. Všechny organizace jsou závislé na dotační politice státu. Zajímavostí je že jsme dostatečně majetná organizace, ostatní nejsou schopni uhradit v případě nouzového stavu členské příspěvky ČSV.
Tento stav je nutno řešit!
Podle mého je nejlepším řešením, oddělit placení členských příspěvků od dotací. Stane se pouze to že organizace bude mít prostředky pro zaplacení příspěvků v následujícím roce i když se dotace pozdrží a nebo se například zkrátí. Členové v podstatě nepřijdou o nic protože jim bude dotace vyplacena celá.
Nabídka řešení je následující. Příspěvky se vypočítávají z platby za členství a platby podle počtu včelstev. Počty včelstev by se počítaly k 1,9, stávajícího roku, krát částka na včelstvo plus členství rovná se členský příspěvek. Jednoduchý výpočet který zvládne každý. Jednotlivé částky by byli zveřejněny předem. Člen by měl platit nejlépe platebním převode nebo poštovní složenkou na účet organizace a to do konce října Tento způsob je nejlépe kontrolovatelný kvůli neplatičům.
Věřím že nám situace s pandemií dovolí se sejít a odhlasovat tuto změnu aby se nové členské poplatky modly pro rok 2022 vybrat přímo od členů.
Bohužel a nebo bohudík, to povede k tomu že nebudeme jako organizace platit z účtu za členy lajdáky. Pokud člen neuhradí příspěvek nebude asi moci využívat služby ZO.
Děkuji za pochopení
Předseda Doseděl Miloslav